• Przeżywamy w Kościele Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uroczystość ta kończy czas Spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej, do której zobowiązany jest każdy katolik.

 

  • Ofiara na tacę dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny U. Ś. W Katowicach.

 

  • W czwartek 08 czerwca obchodzić  będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,  czyli Boże Ciało.  Msze święte w Uroczystość Bożego Ciała będą  odprawiane w kościele o 7.30, 9.30 , 12.00  i  o  17.00.  Przypominamy, że w tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej. Po Mszy św. o 9.30 wyruszy Procesja z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą przez nasze osiedle.  Prosimy aby przystroić okna naszych mieszkań emblematami eucharystycznymi, aby podkreślić przeżywaną Uroczystość, a także osobistą wiarę w Chrystusa eucharystycznego.  Zapraszamy poczty sztandarowe, młodzież, dzieci w strojach komunijnych, dzieci młodsze  do sypania kwiatów. 

 

  • Ofiara na tacę w Boże Ciało przeznaczona będzie na remont krypty Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.

 

  • W oktawie Uroczystości Bożego Ciała od piątku 09 do 16 czerwca gdy przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy wiernych na nabożeństwa eucharystyczne, które będziemy odprawiać przed  Mszą świętą popołudniową o 16.30.   Zapraszamy  wiernych, dzieci młodsze do sypania kwiatów,  dzieci komunijne, młodzież i wiernych  do licznego udziału i do wspólnej modlitwy.

 

  • Dziękujemy dzieciom i rodzicom  klasy III C za ofiary złożone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego z okazji I Komunii świętej w niedzielę 28 maja. Dar serca dzieci  wyniósł 850  złotych.

 

  • W sobotę 24 czerwca o godz. 10.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prosimy wszystkich przedstawicieli Rady  o obecność.

 

  • Za tydzień w niedzielę 11 czerwca  o godzinie 14.30 w naszym kościele odbędzie się Dekanalny  Dzień Skupienia dla narzeczonych, którzy pragną w najbliższym czasie zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Zapraszamy  na Dzień Skupienia wszystkie osoby żyjące  w związkach nie sakramentalnych. W poniedziałek 12 czerwca i we wtorek 13 czerwca   po Dniu Skupienia  o godzinie 18.00 nauki przedślubne dla nowożeńców  w Dolnym Kościele.

 

  • Słowa podziękowania kierujemy  do osób, które posprzątały i udekorowały naszą świątynię na dzisiejszą  Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zachęcamy wiernych  do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć z tyłu kościoła. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 10 zł.,  Mały Gość Niedzielny w cenie 7 zł., a także  pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

Poniedziałek - Wspomnienie św. Bonifacego, bpa i męczennika

Wtorek - Wspomnienie św. Norberta, bpa

Czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Piątek - Wspomnienie św. Efrema, diakona i dK

Niedziela - X NIEDZIELA ZWYKŁA