• I Niedziela  Wielkiego Postu jest Niedzielą Trzeźwości. Parafialna Księga Trzeźwości wyłożona jest przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego. Możemy wpisywać tam nasze postanowienia wielkopostne.  Ofiara na tacę  w dniu dzisiejszym ma charakter  Jałmużny postnej.

 

  • Okres Wielkiego Postu służy przygotowaniu do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie dzieł pokuty, dlatego też I część Wielkiego Postu ma charakter pokutny. W przepowiadaniu i doborze pieśni liturgicznych akcentujemy aspekt chrzcielny oraz pokutny tego okresu. II Część Wielkiego Postu o charakterze pasyjnym rozpoczyna się V Niedzielą tego okresu. Okres Wielkiego Postu trwa od Środy Popielcowej do Mszy świętej Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

 

  • Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wiernych. Święcenia diakonatu odbędą się w przyszłą sobotę 27 lutego.

 

  • Zachęcamy wiernych do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa  w piątek o 16.15 z modlitwą za zmarłych zalecanych.

 

  • Przygotowane kartki na wypominki możemy zabrać z tyłu kościoła. Prosimy o czytelne ich wypełnianie.

 

  • Nabożeństwo Gorzkich Żali z  Kazaniem pasyjnym  w niedzielę o godzinie 16.15

 

  • Zachęcamy wiernych do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Najważniejsze dobre uczynki to: Post, Modlitwa i Jałmużna.

 

  • W czwartek o godzinie 17.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do  I Komunii świętej. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia dla chętnych świecy komunijnej wraz z okapnikiem w cenie 20 złotych.

 

  • W przyszłą niedzielę 28 lutego  przed kościołem odbędzie się zbiórka na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła.

 

  • Słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały i zdezynfekowały nasz kościół  na dzisiejszą I Niedzielę Wielkiego Postu.

 

  • W mijającym tygodniu zostały umieszczone w kościele Świeczniki wotywne uważane za najczystsze i najbezpieczniejsze z obecnie dostępnych. Świeczniki są bezobsługowe, bezpieczne, nie wydzielające sadzy i nie generujące odpadów, co sprawia, że nie ma negatywnego wpływu na wnętrze kościoła i jest przyjazne środowisku. Czcicieli Miłosierdzia Bożego i Matki Boskiej Fatimskiej, a także wiernych zachęcamy do zapalania światła wdzięczności za łaski i wysłuchane modlitwy. Ofiara na zakup świec jest dobrowolna i składamy ją do skarbonki umieszczonej na świeczniku nad napisem: " Zapalam Światło Wdzięczności". Przypomnijmy bardzo ważną rzecz, o której często zapominamy, że Światło, w tym światło świec, od zawsze było uznawane za święte, ponieważ symbolizuje obecność samego Chrystusa Pana. Świeca obecna jest w życiu chrześcijanina od Chrztu świętego, poprzez Pierwszą Komunię świętą, ślub, aż do ostatniej posługi. Towarzyszy nam przez całe życie i gaszona jest w momencie śmierci. Wierzymy w ochronną, błogosławioną moc ognia do dziś, podczas burzy i nawałnic stawia się w oknie zapaloną gromnicę. Zapaplamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do Pana Boga nasze prośby, podziękowania oraz intencje za bliskich nam żywych jak i zmarłych. Zapalamy świece po to, aby ich płomyki skierowane ku górze przedłużały nasze modlitwy, prośby kiedy juz wychodzimy ze świątyni.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć z tyłu Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a także pozostałe czasopisma religijne.