• Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont katedry Chrystusa Króla w Katowicach - pomnika historii. Dziękujemy za złożone ofiary.

 

  • O godz. 14.00 Msza święta chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy o godzinie 15.00 na nabożeństwo

 

  • Od dziś w całej Polsce rozpoczyna  się Ogólnopolski Tydzień Świętego Krzysztofa pod hasłem: "Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa". Za tydzień w sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę 28 lipca  po każdej Mszy Świętej udzielać będziemy uroczystego błogosławieństwa kierowcą  z okazji św. Krzysztofa, którego wspomnienie przypada  w czwartek  25 lipca. Poświęcimy  samochody, oraz inne pojazdy mechaniczne. Niech opieka, wstawiennictwo i modlitwa do Boga za pośrednictwem św. Krzysztofa wyprasza kierowcom szczęśliwą podróż. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone będą na środki transportu dla misjonarzy, jako wyraz naszej wdzięczności Panu Bogu za bezpieczne podróże w mijającym roku.

 

  • Ofiara na tacę  przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na bieżące utrzymanie parafii i kościoła.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały i udekorowały naszą świątynię na dzisiejszą  XVI Niedzielę w Okresie zwykłym.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

 

Poniedziałek - ŚWIETO Św. Marii Magdaleny

Wtorek - ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ BRYGIDY, patronki Europy          

Środa - Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

Czwartek - ŚWIĘTO ŚWIĘTEGO  JAKUBA, APOSTOŁA

Piątek - Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP

Niedziela - XVII  NIEDZIELA ZWYKŁA