• Ofiara na tacę   dzisiejszej niedzieli zgodnie z  zapowiedzią przeznaczona jest na remont dachu naszego kościoła. Dziękujemy za  złożone ofiary.

 

  • O godz. 14.00 Msza święta chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy  o godzinie 15.00 do wspólnej modlitwy i uwielbienia Boga bogatego w Miłosierdzie.

 

  • W czwartek  będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

  • Powoli dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. W piątek 25 czerwca o godzinie 8.00 w górnym Kościele zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla nauczycieli, wychowawców, katechetów ,dzieci i młodzieży. Zapraszamy grono pedagogiczne, dzieci , młodzież do wspólnego dziękczynienia za mijający rok szkolny i katechetyczny.

 

  • Dzieci klas III, które przystąpiły w tym roku do I Komunii świętej prosimy o podzielenie się z dziećmi chorymi słodkościami / cukierki, czekolady, bomboniery/, jakie otrzymały z okazji Uroczystości Komunijnej. Dary składamy do kosza, który będzie umieszczony przy obrazie Pana Jezusa Miłosiernego.

 

  • Już dziś informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętej. W niedziele i uroczystości nie będzie Mszy świętej o godzinie 9.30. W tygodniu będzie odprawiana zazwyczaj jedna Msza święta.

 

  • Prosimy rodziców, którzy wysyłać będą dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej. W czasie letniego wypoczynku nie ma wakacji od niedzielnej Mszy świętej, na którą zaprasza każdego z nas Pan Jezus.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały, zdezynfekowały i udekorowały naszą świątynię na dzisiejszą XII Niedzielę w Okresie Zwykłym.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Mały Gość NiedzielnyMiłujcie się,a także pozostałe czasopisma religijne.

 

OBCHODY  LITURGICZNE TYGODNIA

Poniedziałek - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Czwartek - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Sobota - Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego

Niedziela - XIII Niedziela Zwykła