• Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na parafialne remonty. Dziękujemy za złożone ofiary.

 

  • Rozpoczynamy VI tydzień wielkanocny. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, noszące w Polsce nazwę Dni Krzyżowych; ponieważ procesje błagalne tych dni kierują się zwykle do przydrożnych krzyży. .Dni Krzyżowe nawiązują również do zbliżającej się Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół modli się w tych dniach o błogosławieństwo Boże dla pracujących w rolnictwie, błaga Boga o dobre urodzaje, pamięta o tych, którzy w różnych miejscach na ziemi cierpią głód, prosi o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy. Procesje do krzyża w ramach nabożeństwa majowego będą miały miejsce w poniedziałek o godz. 17.45 przy krzyżu na Pniówku - RONDO. We wtorek przy krzyżu na Osiedlu - ul. Górnicza 9, o godz. 17.45. W środę o 17.30 przy Krzyżu Misyjnym. Prosimy mieszkańców o przystrojenie Krzyży, a także obejścia. Zapraszamy wiernych do udziału w tych nabożeństwach.

 

  • W poniedziałek 22 maja dzieci klas komunijnych wraz z rodzicami udają się na pielgrzymkę do Krakowa, do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Zbiórka o godzinie 8.45. przy cmentarzu. Wyjazd o godzinie 9.00. Dzieci zabierają ze sobą stroje komunijne i suchy prowiant.

 

  • Do miesięcznej spowiedzi świętej zapraszamy dzieci klas VI i młodzież klas I Gimnazjum w piątek o 16.30. Msza święta szkolna dla wszystkich dzieci w piątek o godzinie 17.00.

 

  • Od piątku 26. V. rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu przypada Dzień Matki. Zapraszamy na nabożeństwo Majowe, w czasie którego chcemy modlić się za nasze mamy, a zmarłym wypraszać radość życia wiecznego.

 

  • W przyszłą niedzielę 28. V. będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu odbędzie się pielgrzymka stanowa mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Z naszej parafii wyruszy pielgrzymka rowerowa o godz. 5.00. , a o 6.30 uda się autokar z pątnikami do Piekar. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu 20 zł.

 

  • Dar dzieci komunijnych z ubiegłej niedzieli na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego wyniósł 760 zł. Dziękujemy za dar materialny, który jest wsparciem dla polskich misjonarzy.

 

  • Dwóch ministrantów z naszej parafii: Paweł Adamczyk i Arkadiusz Turek ukończyło pomyślnie kurs przygotowujący ich do pełnienia funkcji animatora. Ustanowienie ich na kandydatów na animatora odbędzie się 27 maja o godz. 11.00 w krypcie Katedry w Katowicach. Polecamy ich modlitwie.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały i udekorowały naszą świątynię na dzisiejsząVI Niedzielę Wielkanocną.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

Poniedziałek - Wspomnienie św. Rity z Cascia

Środa - Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Piątek - Wspomnienie św. Filipa Nereusza

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO