• W dniu dzisiejszym nasza parafia przeżywa XXVII Rocznicę Poświęcenia Kościoła Własnego. Modlimy się w sposób szczególny za ks. Jana KAPUŚCIOKA pierwszego proboszcza i budowniczego kościoła, za dobrodziejów, fundatorów naszej parafialnej świątyni, oraz za żywych i zmarłych parafian.

 

 • Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli zgodnie z zapowiedzią  z ubiegłego tygodnia przeznaczona jest na Wydział Teologiczny w Katowicach. Dziękujemy za  złożone ofiary materialne. Przed kościołem zgodnie z zapowiedzią z ubiegłej niedzieli panie z Zespołu parafialnego Caritas przeprowadzają zbiórkę na rzecz mieszkańców Afganistanu.

 

 • Dziś o godzinie 14.30 w naszej parafii Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych i małżeństwnie sakramentalnych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa. Nauki przedślubne w poniedziałek i we wtorek  o godzinie 18.00 w Dolnym Kościele. Poradnia Życia Rodzinnego  czynna  jest w ostatni wtorek miesiąca w Studzionce. Bliższe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

 

 • W poniedziałek 13 września zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej do wspólnej modlitwy . Początek o godzinie 19.30. Prosimy  zabrać ze sobą świece z okapnikami.

 

 • We wtorek   obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu na Mszy świętej porannej i popołudniowej poświęcimy krzyże, które będą zawieszone w naszych domach. Prosimy o ich przyniesienie do kościoła.

 

 • W środę zapraszamy młodzież klas VIII  na spotkanie przygotowujące ich do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 17.45 w górnym Kościele.

 

 • W  piątek o 16.30 spowiedź święta dla dzieci klas VI. Msza święta szkolna dla wszystkich dzieci w piątek o godzinie 17.00.

 

 • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym czcimy Boże Miłosierdzie. Uroczyste nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie miało miejsce w niedzielę 19 września . o godzinie 15.00.

 

 • Młodzież, dorośli, osoby które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a pragną przygotować się do jego przyjęcia proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do końca września.

 

 • Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć Panu Bogu i ludziom zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00. Dziewczynki pragnące należeć do Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salce Domu Parafialnego.

 

 • Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność chórek dziecięcy. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w sobotę o godzinie 9.00 na spotkania do Domu Parafialnego.

 

 • W przyszłą niedzielę 19 września  parafia przeżywać będzie Uroczystość Odpustową. Kazania wygłosi i Sumie Odpustowej o godzinie 11.30 przewodniczyć będzie ks. Teodor SUCHOŃ. Zapraszamy sztandary do udziału w Uroczystości Odpustowej. Ofiara na tacę przeznaczona będzie na remont dachu naszego kościoła.

 

 • W poniedziałek po Uroczystości Odpustowej na Mszy świętej o godzinie 17.00 modlić się będziemy za zmarłych parafian od ubiegłorocznego Odpustu.  Zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy. Po zakończonej Mszy świętej udamy się w procesji na cmentarz aby modlić się za zmarłych z naszych rodzin. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece, znicze, lampiony, które zapalimy na grobach najbliższych.

 

 • Wszystkim, którzy troszczą się o piękno i wystrój naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy ofiarodawcom, dobrodziejom i panią za sprzątanie i dezynfekcję świątyni, oraz za troskę o czystość Kościoła.

 

 • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Z tyłu kościoła do nabycia jest nowy Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne.

Obchody liturgiczne tygodnia      

Poniedziałek - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dK

Wtorek -  ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Środa - Wspomnienie NMP Bolesnej

Czwartek - Wspomnienie św. męczenników Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa

Piątek - Wspomnienie św. Roberta Bellarmina, bpa i dK

Sobota - ŚWIĘTO ŚW. Stanisława KOSTKI, zakonnika

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ  ODPUSTOWA KU CZCI PODWYŻSZENIA KRZYZA ŚWIĘTEGO