• Ofiara na tacę dzisiejszej niedzieli zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeznaczona jest na remont dachu. Za wszystkie złożone ofiary  składamy serdeczne podziękowanie.

 

  • W dniu dzisiejszym na Mszy świętej o godzinie 9.30 dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne żniwa.

 

  • Przypominamy, że każdego dnia pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej jest okazja do spowiedzi świętej. Prosimy aby nie przychodzić do sakramentu pokuty na ostatni moment przed rozpoczęciem Mszy świętej.

 

  • W środę 25. IX zapraszamy młodzież klas VIII przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania na spotkanie o godz. 17.45 w Dolnym Kościele.

 

  • W czwartek ks. Arcybiskup Senior Damian ZIMOŃ obchodzi imieniny. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.

 

  • W piątek  o godzinie 17.00 Msza święta szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Przed Mszą świętą o 16.30 okazja do spowiedzi świętej dla tych dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do sakramentu pokuty w miesiącu wrześniu.

 

  • Od wtorku 01 października będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły 2020 rok. Proszę aby rocznice ślubu, urodziny, jubileusze małżeńskie i inne ważne wydarzenia rodzinne wcześniej zgłosić i nie czynić tego  na ostatnią chwilę. Pomyślmy, jakie uroczystości będą miały miejsce w naszej rodzinie w nadchodzącym roku 2020. W tradycji śląskiej wydarzenia rodzinne zawsze były i są połączone z zamawianiem i uczestniczeniem we Mszy świętej, jako podziękowanie za otrzymane łaski i dobrodziejstwa.

 

  • Ofiara na tacę przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa serdecznego podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały,  udekorowały i przystroiły nasz Kościół na dzisiejszą Uroczystość Dziękczynienia za tegoroczne plony. Wszystkim ofiarodawcom: za płody ziemi, owoce i tegoroczne urodzaje ziemskie, które służyły jako wystrój świątyni składamy podziękowanie.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest   nowy numer Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne

 

Obchody liturgiczne tygodnia

 

Poniedziałek - Wspomnienie św. Ojca PIO

Czwartek - Wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana

Piątek - Wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Sobota - Wspomnienie św. Wacława                                                         

Niedziela - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA