• Przeżywamy XXV Niedzielę w Okresie Zwykłym. Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeznaczona jest na parafialne remonty i inwestycje. Dziękujemy za wszystkie ofiary materialne przeznaczone na ten cel.

 

  • O godz. 14.00 Msza święta chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci. O 15.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy.

 

  • Przypominamy, że każdego dnia pół godziny przed rozpoczęciem Mszy świętej jest okazja do spowiedzi świętej. Prosimy aby nie przychodzić do sakramentu pokuty na ostatni moment przed rozpoczęciem Mszy świętej.

 

  • W środę  imieniny obchodzi Ks. Abp Senior Damian Zimoń. Pamiętajmy w naszych modlitwach o księdzu Arcybiskupie.

 

  • W piątek  o godzinie 17.00 Msza święta szkolna, na którą zapraszamy wszystkie dzieci. Przed Mszą świętą o 16.30 okazja do spowiedzi świętej dla  dzieci klas VI i VII, a także tych dzieci, które jeszcze nie przystąpiły do sakramentu pokuty w miesiącu wrześniu.

 

  • Młodzież, osoby dorosłe, które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a pragną przygotować się do jego przyjęcia proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do końca września.

 

  • Od poniedziałku 1 października  będą przyjmowane w kancelarii parafialnej intencje mszalne na przyszły rok. Proszę aby rocznice ślubu, urodziny, jubileusze małżeńskie i inne ważne wydarzenia rodzinne wcześniej zgłosić i nie czynić tego  na ostatnią chwilę. Pomyślmy, jakie uroczystości będą miały miejsce w naszej rodzinie w nadchodzącym roku 2019. W tradycji śląskiej wydarzenia rodzinne zawsze były i są połączone z zamawianiem i uczestniczeniem we Mszy świętej, jako podziękowanie za otrzymane łaski i dobrodziejstwa.

 

  • Ofiara na tacę przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa serdecznego podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały,  udekorowały i przystroiły nasz Kościół na dzisiejszą Niedzielę. Dziękujemy Orkiestrze KWK PNIÓWEK, za udział i uświetnienie naszej Uroczystości Odpustowej, która odbyła się w ubiegłą niedzielę.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest   nowy numer Gościa NiedzielnegoMały Gość dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

 

Środa - Wspomnienie św. męczenników Kosmy i Damiana

Czwartek - Wspomnienie św. Wincentego a Paulo

Piątek - Wspomnienie św. Wacława, męczennika

Sobota - ŚWIĘTO ŚW. ARCHANIOŁÓW  Michała, Gabriela i Rafała

Niedziela - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA