• Dziś obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.

 

  • Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele parafialne. Na zapłacenie podatku i ubezpieczenia parafii.

 

  • Od poniedziałku rozpoczyna się w Kościele Okres Zwykły roku liturgicznego. W tym czasie  wspominamy misterium Chrystusa w całej jego pełni.

 

  • Od poniedziałku 3 stycznia trwają w naszej parafii spotkania i Msze św. kolędowe w intencji parafian. Plan spotkań i Mszy świętych umieszczony jest na stronie internetowej - powitalnej naszej parafii.

 

  • Zachęcamy wiernych, szczególnie małżonków, do przeżycia rekolekcji zamkniętych w naszych domach rekolekcyjnych w Brennej, Panewnikach lub Kokoszycach. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się w gablotkach parafialnych.

 

  • W tym tygodniu do spowiedzi świętej zapraszamy w piątek  dzieci klas V. Msza święta szkolna dla  dzieci w piątek o godzinie 17.00.

 

  • W piątek 14 stycznia  o godzinie 17. 45  w dolnym Kościele nauka przed chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych. Sakrament chrztu świętego i błogosławienie rocznych dzieci będzie miało miejsce w niedzielę 16 stycznia na Mszy świętej o godzinie 14.00.

 

  • Ofiara na tacę  przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby  archidiecezji, na funkcjonowanie instytucji archidiecezjalnych zaangażowanych w apostolstwo słowa i radio eM.

 

  • Słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały, zdezynfekowały  i przystroiły naszą świątynię na dzisiejszą Niedzielę Chrztu Pańskiego.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 8 z., Mały Gość Niedzielny, a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

Czwartek - Wspomnienie św. Hilarego, bpa idK

Niedziela - II Niedziela Zwykła