• Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeznaczona jest na remont dach naszego kościoła. Dziękujemy za  złożone ofiary materialne na ten cel.

 

  • Dziś o godzinie 14.00 Msza święta chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci.

 

  • W środę 19 lutego o godz. 17.45  zapraszamy rodziców młodzieży klas VII, które przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Dolnym Kościele. Młodzież otrzymała na pierwszym spotkaniu Kartę zgłoszeniową, Indeks i Katechizm dla bierzmowanych. Prosimy rodziców o obecność.

 

  • W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym czcimy Boże Miłosierdzie. W niedzielę 23 lutego  o godzinie 15.00 odprawimy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, na które zapraszamy  czcicieli.

 

  • Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 - 29 lutego; od Środy Popielcowej do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu. Prosimy wiernych aby tak zorganizowali sobie czas by mogli   uczestniczyć w naukach. Za tydzień otrzymamy plan rekolekcji.

 

  • Tydzień temu wierni mogli po każdej Mszy świętej nabyć dla chorych modlitewnik '' Przyjaciel chorych" z okazji przeżywanego w mijający wtorek Światowego Dnia Chorych. Wierni pytali o modlitewnik. Wszystkich zainteresowanych i chętnych  nabyciem modlitewnika zapraszam po odbiór do zakrystii. Modlitewnik jest wydany na kredowym papierze, kolorowy, z dużymi literami co bardzo ułatwia posługiwanie się nim  zwłaszcza osobom starszym.

 

  • Ofiara na tacę przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele parafialne, na bieżące utrzymanie i funkcjonowanie kościoła i parafii.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła.  Słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały naszą świątynię na dzisiejszą niedzielę.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł., dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł.,  a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody Liturgiczne Tygodnia

 

Poniedziałek - Wspomnienie św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP

Piątek - Wspomnienie świętego Piotra Damianiego, bpa i dK

Sobota - Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła

Niedziela - VII NIEDZIELA ZWYKŁA