• Ofiara na tacę dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji - na utrzymanie, remont i działalność domów rekolekcyjnych.

 

  • We wtorek 11 lutego  we wspomnienie NMP z Lourdes przeżywać będziemy kolejny - 28 Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji możemy w zakrystii po każdej Mszy św. nabyć modlitewnik " Przyjaciel Chorych" , wydany przez Ojców Bonifratrów z Katowic z myślą o ludziach starszych i chorych.  Cena 20 zł.

 

  • W czwartek o 16.30 do spowiedzi świętej zapraszamy dzieci klas IV, a w piątek do sakramentu pokuty prosimy  dzieci klas V.

 

  • Również w  czwartek 21 listopada   w Dolnym Kościele około godz. 17.30  odbędzie się kolejne spotkanie z rodzicami dzieci klas III, które 10 maja przystąpią do I Komunii świętej.  Obecność rodziców obowiązkowa. Po spotkaniu  będzie można odebrać  Skarbiec Modlitw i Pieśni dla dzieci.

 

  • W piątek o godzinie 17. 45 w dolnym Kościele pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych. Sakrament chrztu świętego i błogosławienie rocznych dzieci będzie miało miejsce w niedzielę 16 lutego na Mszy św. o godzinie 14.00.

 

  • Z dużym wyprzedzeniem informujemy, że  Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 26 - 29 lutego; od Środy Popielcowej do soboty przed I Niedzielą Wielkiego Postu. Już teraz prosimy wiernych aby tak zorganizowali sobie czas by móc  uczestniczyć w naukach. Ważną rzeczą jest, aby każdy z nas w okresie rozpoczynającego się  Wielkiego Postu znalazł czas na chwilę refleksji, zamyślenia, modlitwy i wewnętrznej odnowy.

 

  • Ofiara na tacę  przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont dachu naszego kościoła.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kierujemy do panów za demontaż stajenki i dekoracji bożonarodzeniowej, panią, które posprzątały naszą świątynię na dzisiejszą V niedzielę, w okresie zwykłym.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą można nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego w cenie 6 zł., dla dzieci Mały Gość Niedzielny w cenie 5 zł., a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

 

Poniedziałek - Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Wtorek - Wspomnienie NMP z LOURDES

Piątek - Święto św. Cyryla – mnicha i Metodego - Biskupa

Niedziela - VI Niedziela zwykła