• Ofiara na tacę dzisiejszej niedzieli  przeznaczona jest  na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno - wychowawczą wśród młodzieży, a także na  utrzymanie kościoła akademickiego / krypta Katedry/.

 

 • W   piątek o 16.30 dzieci klas V mają swoją miesięczną spowiedź świętą.  Msza święta szkolna dla wszystkich dzieci w piątek o godzinie 17.00.

 

 • Msza święta chrzcielna i błogosławienie rocznych dzieci będzie miało miejsce  wyjątkowo w niedzielę 12 września  na Mszy świętej o godz. 14.00. Pouczenie przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 17.45 w Dolnym Kościele.

 

 • Młodzież, dorośli, osoby które z różnych względów nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a pragną przygotować się do jego przyjęcia proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania do końca września.

 

 • Wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć Panu Bogu i ludziom zapraszamy na spotkanie w sobotę o godzinie 9.00. Dziewczynki pragnące należeć do Dzieci Maryi zapraszamy na spotkania, które odbywają się w każdą sobotę o godzinie 10.00 w salce Domu Parafialnego.

 

 • Po przerwie wakacyjnej wznawia działalność chórek dziecięcy. Zapraszamy wszystkich chętnych do śpiewania w sobotę o godzinie 10.00 na spotkania do Domu Parafialnego.

 

 • W niedzielę 12 września  o godzinie 14.30 w naszej parafii odbędzie się  Dekanalny Dzień Skupienia dla narzeczonych i małżeństw nie sakramentalnych, którzy w najbliższym czasie planują zawrzeć sakrament małżeństwa. Nauki przedślubne w poniedziałek i w środę  o godzinie 18.00 w Dolnym Kościele.

 

 • Poradnia Życia Rodzinnego  czynna  jest w ostatni wtorek miesiąca w parafii w Studzionce. Bliższe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

 

 • We wtorek i w środę będą zakładane kolejne dwa witraże w górnej części kościoła przedstawiające Apostołów: św. Jakuba syna Alfeusza i św. Szymona Gorliwego.

 

 • Za tydzień nasza parafia przezywać będzie kolejną Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła.

 

 • Ofiara na tacę  przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach.

 

 • Wszystkim, którzy troszczą się o piękno i wystrój naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy ofiarodawcom, dobrodziejom i panią za sprzątanie, dezynfekcję, wystrój i troskę o czystość Kościoła.

 

 • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Z tyłu kościoła do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego,  Mały Gość dla dzieci, a także pozostałe czasopisma religijne.

 

OBCHODY  LITURGICZNE  TYGODNIA

Wtorek - Wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera

Środa - ŚWIĘTO NARODZENIA NMP

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, głównej patronki Archidiecezji