• Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące  utrzymanie kościoła i parafii. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

 

 • W środę  1  września o godzinie 8.00 w Górnym Kościele  zostanie odprawiona Msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i młodzieży starszej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież ,grono nauczycielskie, wychowawców i katechetów.

 

 • W nadchodzącym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do korzystania z życia sakramentalnego. Dzieci klas IV zapraszamy do miesięcznej spowiedzi świętej w I piątek od godziny 16.15.

 

 • O godzinie 18.30 spowiedź święta dla młodzieży   klas VIII,  którzy przygotowywać się będą do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O godzinie 19.00 Msza święta młodzieżowa.

 

 • W I sobotę miesiąca od godziny 9.00 odbędą się odwiedziny chorych, starszych i osłabionych wiekiem parafian. Chorych prosimy zgłaszać do czwartku w zakrystii.

 

 • W sobotę, po przerwie wakacyjnej zapraszamy na spotkania o godzinie 9.00 ministrantów, a Dzieci Maryi i Chórek na godzinę 10.00.

 

 • W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w katowickiej Katedrze odbędzie się Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie.

 

 • Ofiara na tacę  w przyszłą  niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji, na działalność edukacyjno - wychowawczą wśród młodzieży, a także na  utrzymanie kościoła akademickiego / krypta Katedry/.

 

 • Dekretem ks. Abpa Metropolity po 4 latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii ks. Damian SZOSTOK, został przeniesiony do parafii M. Bożej Piekarskiej w Katowicach. Dziękujemy za Jego posługę w naszej parafii. Witamy ks. Jacka PAWLUS, który od 28 sierpnia został skierowany do naszej parafii. Życzymy Ks. Jackowi światła Ducha Świętego na czas posługi w naszej parafii i pracy duszpasterskiej, szczególnie wśród dzieci i Młodzieży.

 

 • Od przyszłej niedzieli 05 września  wracamy do porządku niedzielnych Mszy świętych,  jaki obowiązywał przed wakacjami. Pierwsza Msza święta niedzielna o godzinie 7.30, następne o 9.30, 11.30 i o 17.00.

 

 • Wszystkim, którzy troszczą się o piękno i wystrój naszej świątyni składamy serdeczne podziękowanie. Dziękujemy ofiarodawcom, dobrodziejom i panią za sprzątanie, dezynfekcję i troskę o czystość Kościoła.

 

 • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej. Z tyłu kościoła do nabycia jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały gość Niedzielny,  a także pozostałe czasopisma religijne.

 

OBCHODY  LITURGICZNE  TYGODNIA

Piątek - Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dK

Niedziela - XXIII Niedziela Zwykła