• Ofiara na tacę  dzisiejszej niedzieli zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przeznaczona jest na remont dachu naszego kościoła. Dziękujemy za złożone ofiary na ten cel.

 

  • Msza święta chrzcielna o godz. 14.00. Czcicieli Bożego Miłosierdzia zapraszamy dziś o godzinie 15.00 do wspólnej modlitwy i uwielbienia Boga bogatego w Miłosierdzie.

 

  • We wtorek 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie o żywych i zmarłych ojcach naszych rodzin.

 

  • W środę będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

  • Powoli dobiega końca rok szkolny i katechetyczny. W piątek 26 czerwca o godzinie 8.00 w Górnym Kościele zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna dla nauczycieli, wychowawców, katechetów ,dzieci i młodzieży. Zapraszamy grono pedagogiczne, dzieci , młodzież do wspólnego dziękczynienia za mijający rok szkolny i katechetyczny.

 

  • Prosimy rodziców, którzy wysyłać będą dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział w niedzielnej Mszy świętej. W czasie letniego wypoczynku nie ma wakacji od niedzielnej Mszy świętej, na którą zaprasza każdego z nas Pan Jezus.

 

  • Z wyprzedzeniem informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy świętej. W niedziele i uroczystości nie będzie Mszy świętej o godzinie 9.30. W tygodniu będzie odprawiana jedna Msza święta.

 

  • Wszystkim Ofiarodawcom, Dobrodziejom i  Darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie za okazywaną troskę i pomoc materialną na rzecz parafii i Kościoła. W sposób szczególny słowa podziękowania kierujemy do osób, które posprzątały, zdezynfekowały i udekorowały naszą świątynię na dzisiejszą XII Niedzielę w Okresie Zwykłym.

 

  • Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, którą możemy nabyć wychodząc z Kościoła. Do nabycia jest  nowy numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Mały Gość Niedzielny,  a także pozostałe czasopisma religijne.

 

Obchody liturgiczne tygodnia

 

Środa - Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

Piątek - Wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego

Sobota - Wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i dK

Niedziela - XIII Niedziela Zwykła